Zadbaj o oświetlenie w swoim salonie

Najważniejsze chwile w mieszkaniu spędzamy w salonie. W nim bierzemy do ręki coś do czytania, oglądamy tv, wyciągamy gry planszowe i odpoczywamy, planując chwile z rodziną i zaproszonymi gośćmi. Dlatego trzeba zaplanować właściwe oświetlenie, które towarzyszy projektowanym aktywnościom.

Lampy sufitowe nowoczesne

Lampy sufitowe do salonu to chętnie instalowany typ oświetlenia, jeśli idzie o pomieszczenia wspólne. Dają dużo światła i odpowiednio doświetlają całą przestrzeń bez konieczności kupowania dodatkowych punktów świetlnych. Dla naszej rzeczywistości charakterystyczny jest ogromny wybór wzorów i modeli lamp sufitowych do salonu. Możemy zatem postawić na tradycyjne lampy sufitowe, które bardziej przypominają żyrandol, ale w grę wchodzi również zakup takich, które zachęcają nas nowoczesnym, designem, a przez zastosowanie innowacji technologicznych oświetlają przestrzeń na różne kolory. Niektóre z nich przypominają nawet kule dyskotekowe!

Lampa stojąca powinna zagościć w domu, nawet jeśli w naszym salonie zamontowana jest lampa sufitowa. Idealną lokalizacją dla niej okaże się róg salonu, tuż przy sofie. Wyróżniającą właściwością lamp stojących jest emisja miękkiego światła, z efektem „ocieplenia” nawet największego pomieszczenia. Lampa stojąca na pewno stanie się elementem dekoracyjnym pomieszczenia, niezależnie od designu i stylu, w jakim urządzono pomieszczenie.

Lampki na ścianie

Bardzo popularne staje się ostatnio oświetlanie pomieszczeń dodatkowymi punktami świetlnymi na ścianach. Mogą o być miękkie cotton ball, łatwo dostępne w typowych sklepach z dekoracjami, lub światełka nieco podobne do choinkowych – i jedne, i drugie dodają wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Można je zawiesić w dowolny sposób – tworząc określony wzór lub inaczej, postępując tak, by udało się zamontować lampki w jednej linii. Okażą się znakomitym źródłem nastroju na romantyczny wieczór.