Kinkiet nad lustro – gwarancja doskonałego oświetlenia

Kinkiety to rozwiązanie, które szczególnie dobrze sprawdza się w łazience. Taki sam model światła dobieramy niekiedy do przedpokojów albo innych pomieszczeń, gdzie tylko znajdziemy lustro. Na jakiej podstawie dobrać kinkiety? Wystarczy jeden, czy może potrzebujemy ich więcej?

Kinkiety nad lustro – dlaczego warto?

Kinkiet nad lustro to zwykle światło dodatkowe, które pełni funkcję doświetlania takich zakamarków, do których nie dociera blask z głównych lamp. Dodatkowo za podobnym modelem przemawia jego wyjątkowa estetyka.

Jak najlepiej wybrać kinkiet nad lustro, by istotnie niósł ze sobą same korzyści, a nie był jedynie dekoracją, której nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać? Bardzo dużo będzie zależało od tego, w jakim miejscu umieszczono lustro a także jakie ma ono wymiary. Lustro w łazience musi być podświetlone w sposób wystarczający, raczej zimną barwą, która pozwala dostrzec szczegóły, tak ważne podczas pielęgnacji czy wykonywania makijażu.

Pamiętajmy, że światło przekazywane przez kinkiet nad lustrem nie może oślepiać. Niemal w każdej łazience na pewno świetnie spełnią swoją rolę formy uzupełnione kloszami otwartymi od góry czy mlecznymi i całkowicie zamkniętymi, jeśli ukierunkowane są w stronę podłogi.

Lustro – funkcjonalna ozdoba nie tylko w łazience

Lustra umieszczone w sypialniach czy zupełnie innych pomieszczeniach, potrzebują znacznie cieplejszej barwy światła. Gdy zdecydujemy się na jeden kinkiet nad lustro, zadbajmy o symetrię. Jeżeli kinkiety nad lustro mają być zamocowane po bokach lustra, powinny znaleźć się na wysokości linii wzroku. Oczywiście im większe gabaryty ma lustro, tym większą liczbę kinkietów można zastosować.