Jaki wybrać żyrandol do kuchni?

Nie bez przyczyny kuchnia stanowi dla projektantów szczególny przypadek pomieszczenia. Przy jej urządzaniu może spotkać nas naprawdę wiele wątpliwości. Z jednej strony chcemy przecież, aby wnętrze było nowatorskie, a z drugiej funkcjonalne. Ważny jest także znalezienie odpowiedniego kompletu lamp.

Żyrandol do kuchni – jak wybierać?

Oświetlenie w kuchni powinno być dobrze przemyślane. Przebieg jego planowania determinuje wiele bardzo istotnych elementów. Po pierwsze to, jak rozmieszczone są meble i sprzęty. Źródło światła musi obejmować swoim zasięgiem wszystkie stanowiska pracy w kuchni, nie przekraczając jednocześnie określonych norm. Często radzi się montaż lampy wiszącej w kuchni nad blatem czy stołem. Miejmy na uwadze, żeby światło, które jest generowane, było stosunkowo mocne oraz skoncentrowane. Znaczącą rolę w wyborze oświetlenia odgrywa także sufit. Może być on podwieszany, a żyrandol w kuchni zamontujemy w takim przypadku w szynie lub prowadnicy. Poziom ostrości światła zależy od dokładnej długości zwisu żyrandola w kuchni. Wystarczy prawidłowo wymierzyć projektowane pomieszczenie.

Jak modnie oświetlić kuchnię?

Żyrandol w kuchni to nie tylko funkcjonalny dodatek, ale również czynnik ozdobny, który uświetni design każdej kuchni. Możemy zakupić taki model, który najlepiej sprawdzi się w naszym wnętrzu. To zależy, czy żyrandol do kuchni będzie miał za zadanie urozmaicać typowo klasyczny styl, czy może nowomodną aranżację. Pierwsza opcja to zdecydowanie kremowy i szary kolor lampy wiszącej i oczywiście stosunkowo prosty krój. Współczesne trendy zbierają się wokół oryginalnych struktur oraz niestandardowych wzorów. Coraz chętniej zwracamy uwagę na ekstrawaganckie projekty i zdecydowane barwy, które bez wątpienia ożywiają każde wnętrze. Z drugiej strony neutralne barwy świetnie zintegrują się w wnętrzem i pozwolą na stworzenie spójnego obrazu.