Jak dbać o wygląd przyczepy kempingowej w okresie zimowym

Ze względu na polski klimat, zazwyczaj typowej przyczepy używamy jedynie podczas lata. Absolutnie nie wszyscy zwolennicy tego sposobu na spędzanie okresu letniego posiadają świadomość, że przed pojawieniem rozpoczęciem najciemniejszej pory roku musimy dobrze zakonserwować przyczepę kempingową, żeby była gotowa do wymarzonych przez nas podróży w następnym lecie.

Tym, od czego powinniśmy zacząć, jest na pewno dokładne umycie i wyczyszczenie przyczepy. Najlepiej jest korzystać w tym celu z profesjonalnych produktów, takich jak płyn do zmywania karoserii samochodu – powinniśmy mieć go zawsze pod ręką. Dodatkowo warto zabezpieczyć przyczepę poprzez jej zawoskowanie. W przypadku przyczepy wykonanej z wysokiej jakości materiałów, nic nie powinno jej się przydarzyć. Jeszcze jesienią rozsądnie jest bardzo porządnie wywietrzyć swoją przyczepę kempingową, by uniknąć zbierania się w niej wilgoci. Warto doczyścić wszelkie jej fragmenty a najlepiej na okres przechowywania otworzyć wszystkie szafki i szuflady.

Czas zimy to także najlepszy moment na zakupy ekwipunku do swojej przyczepy kempingowej, który możemy wtedy nabyć znacznie taniej niż w sezonie. Przeceny mogą obejmować takie elementy jak lodówka do przyczepy kempingowej, lub napęd do przyczepy kempingowej lub pokrowiec. To rzeczy, o których z pewnością warto pomyśleć.

Gdy zdejmiemy koła na okres chłodu, musimy prawidłowo rozstawić przyczepę kempingową na podporach. Można ewentualnie zostawić przyczepę wraz z kołami, ale musimy wtedy zadbać o odpowiednie ciśnienie w nich, ponieważ opony mogą się w tym czasie zdeformować, jeśli przyczepa stoi zbyt długo na kołach.

Na pewno najodpowiedniejszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie przyczepy kempingowej w garażu, czy chociażby pod dowolnym zadaszeniem. Warto więc o to zadbać.

Aby cieszyć się doskonałą kondycją swojej przyczepy kempingowej wypada więc prawidłowo się o nią troszczyć, dzięki czemu będzie mogła służyć nam przynajmniej przez kilkanaście najbliższych sezonów.