Czy Polacy wyjeżdżają jeszcze do Belgii?

Belgia kilka lat temu była bardzo mocno obleganym przez naszych rodaków krajem. Wyjazdy za pracą w Belgii były bardzo popularne. Okazuje się jednak, że dzisiaj nadal nie brakuje chętnych do zamieszkania w sercu Europy, a poniżej zastanowimy się nad tym, co jest tego powodem.

 

Jakie korzyści z życia w Belgii?

 

Belgia jest prawdziwą Mekką dla międzynarodowych fanów kultury. W wielu znajdującym się tam historycznych miastach znajduje się równie różnorodny wachlarz sztuk scenicznych: taniec najwyższej klasy, teatr i muzyka, stąd po pracy w Belgii jest tam zdecydowanie co robić.

Cudzoziemcy uważają, że zawsze niezwykłe jest to, że prawie codziennie widzą wysokiej jakości produkcję standardu międzynarodowego po bardzo niskich cenach. Wynika to z faktu, że rząd zapewnia znaczne dotacje dla sektora kultury, dlatego praca w Belgii w tym sektorze jest również bardzo atrakcyjna pod względem formy i płacy. Warto również dodać, że polityka rządu flamandzkiego polega na przyciągnięciu lepszych produkcji zagranicznych do Flandrii. W rezultacie wszystkie główne instytucje sztuki we Flandrii mają wyraźnie międzynarodowy statut.

 

Jednak główną zaletą Belgii jest to, że w bliskiej odległości znajduje się wiele różnych dużych, historycznych miast. Krajobraz kulturowy w tych miastach jest również bardzo atrakcyjny. Dla osób zainteresowanych tańcem i teatrem Belgia jest prawdziwym rajem.

 

Czy opłaca się wyjechać?

 

Dzięki elastycznym zasadom dotyczącym kart pracy, przyjeżdżając tutaj i decydując się na pracę w Belgii, można zdecydować się na karierę w zupełnie nowym kierunku, niż ta która miała miejsce w Polsce.

Jeśli interesuje Cię praca w Belgii, możesz też liczyć na specjalne szkolenie w zakresie ubiegania się o pracę, negocjacji i nawiązywania kontaktów, a także pomoc w wyborze miejsc pracy na rynku lokalnym. W Belgii możliwości są nieco szersze niż w większości innych krajów, ponieważ średnio zaawansowany poziom języka angielskiego jest zwykle wystarczający do tego, by złapać tutaj naprawdę dobre i dobrze płatne zajęcie w wybranym sektorze, czy branży, która nas interesuje i w której to, chcemy się rozwijać.